17 marca 2019

Czy są inne ciekawe spółki gamingowe? Tak Activision Blizzard.

Czy są inne ciekawe spółki gamingowe? Tak Activision Blizzard.

Wcześniej pisałem o rodzimej największej spółce gamingowej CD Projekt. Jej kapitalizacja to ok. 18mld PLN czyli 4.7mld USD zatrudniająca ok 750 osób (dane na rok 2017). Czy to duża spółka? Tak, patrząc na polski parkiet znajduje się w indeksie 20 największych spółek. Jeśli jednak spojrzymy szerzej na spółki z tej branży na świecie to CD Projekt jest średniakiem. Takie spółki jak np. Activision Blizzard (ATVI):

Activision Blizzard 1rok

  W chwili obecnej ma kapitalizację na poziomie 34 mld USD to ponad 7 razy większa spółka od CDR, zatrudniająca prawie 10 tyś. pracowników. Firma znana ze starych tytułów jak Diablo, Starcraft, World of Warcraft oraz nowszych jak Call of Duty, Overwatch czy też Hearthstone. Solidne wyniki finansowe:

Jak widać na wykresie z kursem akcji ATVI jest po solidnej 50% przecenie. Główne powody to spadek liczby aktywnych użytkowników np. gier online jak np. Call of Duty i War of Warcraft do 345 milionów z 352. Spadek raczej nie duży lecz może oznaczać odwrócenie trendu wsród graczy od tego producenta. Na razie wycena spółki jest dość atrakcyjna z cena / zysk (C/Z) na poziomie 22 oraz przyszłym C/Z na poziomie 17. Przy tak dobrych wynikach finansowych i dużej przecenie spodziewałbym się korekty tego spadku do poziomu 55-60 USD za akcję zanim w firmie zajdą poważniejsze zmiany związane np. z masowym odpływem użytkowników.

Pozdrawiam,

TradeIdea